Comunicate

Primii detașați din minister după schimbarea statutului

7 aprilie 2020

Începând de azi, 07 aprilie 2020, dispozițiile de detașare/delegare au fost făcute pentru un număr de 1868 de persoane, lucrători ai Aparatului Central al MAI sau din structuri aflate în subordinea acestuia.

Nevoia de personal din operativ a făcut ca lucrătorii în cauză să fie trimisi atât la Direcția Generală de Poliție a Municipiului București, cât și la inspectoratele județene de poliție, pe raza cărora acești lucrători detașați/delegați locuiesc. Cunoașteți, cu siguranță, explozia de infectări cu CoVid-19 de la nivelul Poliției Capitalei și nevoia de personal care să suplinească lucrătorii izolați/carantinați.

Suportul va fi acordat structurilor operative pentru menținerea climatului de ordine și siguranță publică, în perioada stării de urgență.

Schimbarea suntem noi!

Echipa SIDEPOL

 

 

Echipa SIDEPOL

Florin SĂLCIANUAdrian ILIEGeorgian HUDIȚĂBogdan MARINESCUBogdan GIUROIURadu DĂRĂUGabriel GÎRNIȚĂCiprian GEORGESCUGeorgiana SÎRBUCristian GLODEANGigi PISCUREANU

Citește și